• Pzt. - Cum. 10:00 - 19:00
 • Cumartesi: - 10:00 - 17:00
 • Nişantaşı, Şişli, İstanbul
 • Konum Al

Genital Bölgenin Cilt Hastalıkları

Genital Bölgenin Cilt Hastalıkları

Genital bölgede ortaya çıkan dermatolojik rahatsızlıklar, kadınların günlük yaşamlarını derinden etkileyen bir konudur. Genital dermatoloji, egzama, dermatitler, liken planus gibi birçok cilt sorununu içerir. Bu tür rahatsızlıklar tedavi gerektiren ve bazı durumlarda bulaşıcı olabilen cilt sorunlarıdır. European BOARD Sertifikalı Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR, genital dermatoloji alanında güncel bilgi ve teknolojileri yakından takip eder ve tedavilerinde en gelişmiş teknolojileri ve konforlu klinik ortamlarını kullanır.

Genital bölgede ortaya çıkan dermatolojik rahatsızlıklar, özellikle kadınların günlük yaşamlarını ciddi şekilde etkileyebilen ve tedavi gerektiren sorunlar arasında yer almaktadır. Genital dermatoloji, genital bölgede meydana gelen bir dizi cilt sorununu ele alır ve çözüm sağlamak için uzmanlık gerektirir. European BOARD Sertifikalı Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR, genital dermatoloji alanında geniş bir deneyime sahiptir ve bu alandaki güncel bilgi ve teknolojileri yakından takip eder. Ayrıca, hastalarına en son tedavi yöntemlerini ve konforlu klinik ortamlarını sunarak cilt sorunlarıyla başa çıkmalarına yardımcı olur.

GENİTAL DERMATOLOJİ NEDİR? Genital dermatoloji, genital bölgede ortaya çıkan cilt sorunlarını ele alan bir dermatoloji alt dalıdır. Genital bölge, cilt hassasiyeti açısından diğer bölgelere göre daha farklı bir yapıya sahiptir ve bu nedenle genital dermatoloji uzmanlık gerektirir. Bu alanda karşılaşılan sorunlar genellikle hassas bir konu olduğu için, uzman bir dermatolog ile çalışmak önemlidir.

Genital dermatoloji, farklı türdeki cilt rahatsızlıklarını içerebilir. Bu rahatsızlıkların bazıları şunlar olabilir:

 1. Liken Skleroz: Genital bölgenin dış kısmında kaşıntı, batma, yanma ve ağrı gibi belirtilere yol açan bir durumdur. Kaşıntı nedeniyle bölgede kabarcıklar veya lezyonlar oluşabilir. Ciltte incelme gibi durumlar da görülebilir. Liken skleroz tedavisi, bireyin fiziksel durumuna göre steroidli kremler ve ilaç takviyelerini içerebilir.

 2. Genital Siğiller: Genital siğiller, human papillomavirüs (HPV) enfeksiyonu sonucu ciltte oluşan siğillerdir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde farklı biçimlerde görülebilirler. Genital siğillerin tedavisi yakma, dondurma ve bazı durumlarda krem tedavisi gibi yöntemlerle yapılabilir.

 3. Genital Egzama: Genital bölgenin dış kısmı olan vulva, alerjik reaksiyonlara karşı oldukça hassastır. Bu nedenle, bölgede alerjik tepkilere bağlı olarak egzama gelişebilir. Egzama tedavisi, alerjenlere karşı önlem almayı içerir. Örneğin, alerji yapabilen deterjanların ve sentetik çamaşırların kullanımının bırakılması gibi önlemler alınabilir. Ayrıca, kremler de egzama tedavisinde kullanılır.

 4. Mantar Enfeksiyonu: Mantar enfeksiyonu, genellikle protein sentezi işlevinde bozulma sonucu meydana gelir. Kaşıntı, yanma ve ödem gibi belirtiler görülebilir. Tedavi genellikle antifungal ilaçlarla yapılır.

Bu sadece genital dermatoloji alanında karşılaşılan bazı sorunların bir özeti olarak verilmiştir. Her bir rahatsızlık, bireyin özgün durumuna ve semptomlarına göre tedavi edilmelidir. Bu nedenle, genital dermatoloji sorunlarına sahip olan bireylerin uzman bir dermatologdan yardım alması önemlidir.

Sonuç: Doç. Dr. Ezgi ÖZKUR, TrustMed Clinic'te genital dermatoloji alanında uzmanlaşmış bir dermatologdur. Güncel bilgi ve teknolojileri kullanarak genital dermatoloji hastalarına en iyi tedavi ve bakımı sunar. Genital bölge cilt sorunları hakkında daha fazla bilgi almak veya tedavi seçenekleri hakkında görüşmek için TrustMed Clinic'i ziyaret edebilirsiniz.

İLETİŞİM / RANDEVU

Sorularınız mı var? Bize ulaşın!

Bize aşağıdaki iletişim kanallarımızdan ulaşabilir veya formu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.
 • Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. Erenler Apt. No:12 Daire: 1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul
 • [email protected]
 • Pzt - Cts 10:00 - 21:00,
  Pazar - KAPALI